מלי קדוש - גרפולוגיה

חוכמת הכתב
מכון לגרפולוגיה משפטית ותעסוקתית

שעות פעילות המכון:
ימים ראשון עד חמישי
בשעות 08:00 – 20:00
יום שישי 08:00 – 15:00

תפקידו של גרפולוג משפטי הנו בדיקת אותנטיות מסמך בתהליך של אימות חתימה או איתור זיוף חתימה במסמכים שונים כגון: חוזים עסקיים, צוואות, מכתבים, הסכמים, ערבויות, והכול באמצעות בדיקה מעמיקה תוך שימוש בעזרים טכנולוגים מתקדמים שונים (מיקרוסקופ סטריאוסקופי, אמצעי הגדלה, צילום, סריקה ומחשוב שונים).

לצורך הכנת חוות דעת מומחה לביהמ”ש יש צורך להעביר למומחה בתחום של הגרפולוגיה המשפטית, את המסמך לגביו ישנה מחלוקת, רצוי מסמך מקורי המאפשר לגרפולוג המשפטי בחינה של איפיוני כתב שלא ניתן לבחון על סמך צילום. בנוסף יש צורך להעביר דוגמאות חתימה של האדם בו מדובר, דוגמאות שאין ויכוח שהן חתימות אותנטיות. המומחה בתחום של הגרפולוגיה המשפטית, משווה בין החתימות במחלוקת לחתימות הידועות וקובע האם מדובר בחתימה אותנטית או בזיוף. חוות הדעת מומחה נכתבת ע”פ פקודת הראיות וכוללת הן ממצאים הן הסבר איך הגיע המומחה בגרפולגיה המשפטית להחלטתו.

הסמכות
לקוחות ממליצים
 1. בנק הפועלים נגד רומטק מימון כב’ השופט אבי זמיר – מחוזי תל אביב
  לבסוף הסיקה בחוות דעתה קדוש כי “אדם שאינו מומחה לכתב יד ושהוא לא בוחן את החתימה בעזרת מכשור אופטי בצורה דקדקנית, בסבירות גבוהה שלא היה מצליח לזהות שמדובר בניסיון לזיוף החתימה (עמ’ 16 בחוות דעת קדוש )
 2. א.א.י. שרותי ניהול ושיווק נ’ ציון ואח’ – כב’ השופט אילן רונן – שלום תל אביב
  לפי חוו”ד מלי קדוש, החתימות שבמחלוקת בגב השיק, הינן חתימות אותנטיות של הנתבעת, ברמת סבירות גבוהה (90%). למסקנה זו הגיעה המומחית לאחר בדיקת השיקים המקוריים וניתוח ממצאיה. הקביעה בדבר נסיבות מסירת השיקים לתובעת, כולל היותן המשך לעסקאות קודמות בהן נעזר רחמים בנתבעת לשם ביצוע עסקאות ניכיון שיקים, בצירוף חוו”ד מלי קדוש, מבססות את טענות התובעת ומראות כי הנתבעת היא זו אשר חתמה כערבה לפירעון השיקים.
  אשר לחוות דעת המומחיות, … גם לולא חזרה בה הנתבעת מטענת הזיוף הייתי מעדיף את חוו”ד מלי קדוש על פני חוו”ד של המומחית הנגדית, דהיינו חוות הדעת התומכת בגרסת התובעת.
  מקובלת עלי עמדת המומחית מלי קדוש לפיה במעשה זיוף ניתן לראות ירידה באיכות הקו המבטאת היסוס שטבעי למצוא אצל מי שמזייף חתימה ואפשר שיהסס במהלך הזיוף. המומחית מלי קדוש לא מצאה ירידה שכזו באילו מהחתימות שבמחלוקת ואילו המומחית הנגדית כלל לא התייחסה לכך בחוות דעתה.
 3. פרץ נגד פרליס – כב’ השופטת עירייה מורדכי – ביהמ”ש השלום ברחובות
  עדות הגרפולוגית מטעם הנתבע, גב’ מלי קדוש, הייתה מקצועית יותר ועדיפה בעיני על פני עדות הגרפולוגית מטעם התובע, אשר לא הותירה אותו רושם מקצועי.
 4. יאשי יורם ואחיו נגד מרסיני – כב’ השופטת דפנה בלטמן קדראי – ביהמ”ש השלום ראשל”צ
  חוות דעת ת/2 הוגשה, כאמור, ללא חקירה נגדית וממילא לא עורערו מסקנותיה. על פי הגרפולוגית קדוש החתימות על גבי הקבלות השונות הן של יעקב, ברמת סבירות אפשרית, כ- 70- 80 אחוז, הגם שהסתייגה מכך שלא הוצגו בפניה מסמכים מקוריים.
  חוות דעת הגרפולוגית הנגדית על פניה אינה משכנעת, שכן קבעה באופן גורף כי שלל חתימות הנחזות כחתימות יעקב אינן שלו,
  די בקביעה זו וברמה זו, בהתחשב בהערותיי לגבי חוות הדעת האחרת, בכדי להעדיף ממצאים אלה.
ג'ודי
קרא עוד
תודה על השרות המקצועי, המהיר והסבלני שקיבלתי ממלי, הבעלים של "חוכמת הכתב" קיבלתי דוח גרפולוגי משפטי לבית המשפט ברמה הגבוהה ביותר , דוח מפורט ומנומק ונהנתי מהעדות שנתנה הגברת מלי קדוש בבית המשפט.
אביב
קרא עוד
מלי קדוש גרפולוגית משפטית מצויינת ומקצועית ביותר וניכר שהיא בעלת ניסיון וידע רב בפענוח זיופים והכי חשוב: נאמנה לאמת בכל מחיר, ממליצה בחום למי שזקוק !
הקודם
הבא
צור איתנו קשר
סרוק את הכרטיס
שתף את הכרטיס
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email