מה המשמעות של השמות של החברות והמותגים הגדולים בעולם

ההיסטוריה מאחורי השמות שנבחרו לחברות המובילות בעולם

השמות של החברות הגדולות בעולם

כל מי שאי פעם היה צריך להקים חברה יכול להזדהות עם כמה קשה למצוא שם ייחודי ומעניין לחברה או למותג שלו. עם זאת, חברות מסוימות עברו מסלול פחות מסורתי והשתמשו בכמה שמות ייחודיים למדי. הנה כמה דוגמאות לשמות של חברות מעניינות והיסטוריה שלהם.
כרטיס ביקור דיגיטלי הגדל את הרווחים שלך עוד היום

איך 10 חברות ומותגים מובילים בחרו את שם החברה שלהם ?

קוקה קולה

שמו של קוקה קולה נובע מעלי הקוקה ואגוזי הקולה המשמשים כטעם במשקה הקל. בסופו של דבר, יוצר קוקה קולה ג’ון ס. פמברטון שינה את K של קולה ל- C כדי ליצור שם יותר מרתק וייחודי.

יאהו
את המילה יאהו טבע ג’ונתן סוויפט בספר מסעות גוליבר . המונח ייצג יצורים דוחים ומזוהמים שדמו לבני אדם. מייסדי יאהו ג’רי יאנג ודייויד פילו ראו עצמם יאהו, וסברו שהמונח יהיה שם מתאים למיזם המשותף שלהם.
אסוס

חברת האלקטרוניקה האינטרנטית  נקראת על שמו של פגסוס, סוס הכנפיים של המיתולוגיה היוונית. המייסדים הורידו את שלושת האותיות הראשונות לטובת המיקום הגבוה ברשימות האלף-בית.

פולקסווגן

פירושו של פולקסווגן פשוטו כמשמעו “מכונית של אנשים”. אדולף היטלר הגה בתחילה את הרעיון “מכוניות להמונים”, שתהיה תוכנית פולקסווגן בחסות המדינה . היטלר רצה ליצור מכונית נוחה יותר שיכולה להסיע שני מבוגרים ושלושה ילדים במהירות של 62 קמ”ש. הוא בוחר ביצרנית הרכב פורשה שתבצע את הפרויקט, והשאר, כמו שאומרים, היסטוריה.

לגו
לגו הוא שילוב של הביטוי הדני leg godt , שמתורגם ל”שחק טוב ” בתחילה בנתה החברה צעצועי עץ, ובהמשך עברה לייצור לבנים מפלסטיק. לגו פירושו גם “הרכבתי” בלטינית, אך קבוצת לגו טוענת שזה צירוף מקרים ומקור המילה הוא מהשפה הדנית.
סקייפ
לאבות-הטיפוס המקורי של מוצר הדגל של החברה היה השם “Sky-Peer-to-Peer”, אשר נהפך לסקייפר, ואז לבסוף לסקייפ.
פפסי

מייסדי פפסי היו כנראה קצת חנונים. שמו של המוצר המפורסם בעולם שלהם נגזר מהאנזים העיכול  פפסין.

אדידס
שם החברה הגיע מכינויו של המייסד אדולף “עדי” דסלר. רודולף “רודי” דסלר, אחיו, הקים גם חברת נעליים בשם “רודה”, שהפכה לימים לפומה.
סטארבקס
לא הרבה חברות לקוחות רעיונות מעולם הספרות הבדיונית כדי למצוא השראה למותג שלהן, אבל סטארבקס היא לא סתם חברה. שמה בא מדמות בסיפורו של מובי דיק.
סיסקו

בניגוד לאמונה הרווחת ולתיאוריות, סיסקו פשוט מקצרת את סן פרנסיסקו. הלוגו שלו דומה לכבלים הנמצאים בגשר שער הזהב.

מאמרים ומדריכים נוספים